Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy zyskuje coraz bardziej na popularności ze względu na sposób jego pozyskiwania oraz różne właściwości. Jest to produkt, który otrzymuje się z ziaren soi, dlatego dziedziczy po niej wszystkie pozytywne atrybuty oraz właściwości. Dodatkowo jest w 100% bezpieczny dla środowiska oraz biodegradowalny. Wosk sojowy nie zawiera w swoim składzie benzyny, ani też węgla, dlatego w procesie jego spalania wydzielają się tylko minimalne ilości dwutlenku węgla. To z kolei skutkuje brakiem sadzy w pomieszczeniach, w których używa się świec wykonanych z wosku sojowego. Właściwością wosku sojowego, która jest interesująca jest topienie się w stosunkowo niskiej temperaturze. Dzięki temu można bez kłopotów usunąć go z materiału, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na wosk sojowy?

Po pierwsze i oczywiście najważniejsze, wosk sojowy to świetny materiał na świece. Mają one wiele zalet i sporą przewagę nad świecami parafinowymi. Korzystając ze świeczek, do których produkcji użyty został wosk sojowy, wybieramy produkt naturalny, lepszy dla naszego zdrowia. Świece z wosku sojowego nie emitują tyle sadzy oraz dwutlenku węgla co świece parafinowe. Wosk sojowy świetnie sprawdza się też jako materiał do produkcji świec zapachowych.

Wosk sojowy topi się co prawda w niższej temperaturze niż parafina, jednak jego czas palenia jest nawet o połowę dłuższy. Dlatego z ekonomicznego punktu widzenia warto wybrać pierwszą opcję.

wosk sojowy powstaje z ziaren

Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu wosk sojowy dobrze sprawdza się w aromaterapii kobiet w ciąży, dzieci oraz alergików. Wszelkie negatywne efekty używania świec parafinowych są w przypadku wosku sojowego i świec na jego bazie, eliminowane.

Zachęcamy do kontaktu po więcej informacji na temat wosku sojowego, a także wosku pszczelego, kokosowego, palmowego, olejów roślinnych i parafiny.