Wosk sojowy w świeczkach nie tylko tworzą przytulną atmosferę, ale także są bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze dla użytkowników niż tradycyjne świece parafinowe. Aby korzystanie z nich było jeszcze bardziej przyjemne i bezpieczne, warto przestrzegać kilku istotnych zasad:

1. Jeśli świeczka jest “zmarznięta”- odczekaj 24 h

Zamówiłaś przez Internet i świeczka dociera do Ciebie zimna? Lub stało przy otwartym oknie?Dla większego bezpieczeństwa poczekaj 24h, aż będzie w temperaturze pokojowej. 

2.Pierwsze palenie świeczki  z wosku sojowego

Pierwsze palenie świeczki powinno trwać 3 h, by zapobiec tunelowaniu i by dłużej nam służyła.

3. Wybierz odpowiednie miejsce

Umieść świeczkę z wosku sojowego na płaskiej, odpornej powierzchni, z dala od materiałów łatwopalnych, zasłon, papieru i innych łatwopalnych przedmiotów. Unikaj miejsc, gdzie mogą występować przeciągi.

4. Uważaj na dzieci i zwierzęta

Trzymaj świecę poza zasięgiem dzieci i zwierząt, aby zapobiec przypadkowym urazom lub przewróceniu. 

5. Nie pozostawiaj bez nadzoru

Zawsze nadzoruj palącą się świecę. W przypadku opuszczenia pomieszczenia, upewnij się, że świece są zgaszone. Unikaj pozostawiania palących się świec w miejscu, gdzie nie ma nikogo do ich monitorowania.

6. Odpowiednia ilość czasu palenia

Unikaj palenia świec z wosku sojowego przez długi czas. Zaleca się ograniczenie czasu palenia do 3-4 godzin. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także wydłuża żywotność świecy.

7. Nożyczki do cięcia knotów

Przed ponownym zapaleniem świecy sprawdź długość knotu. Dobrze by było, by miał min. 5 mm wysokości.  Zbyt długi knot może powodować zbyt dużą ilość dymu i ciepła. Skorzystaj ze nożyczek do cięcia knotów, aby skrócić go do odpowiedniej długości.

8. Gaś ostrożnie

Nie dmuchaj bezpośrednio na płomień, aby go zgasić. Lepiej użyj gasidła, aby uniknąć rozpryskiwania wosku.

9. Nie zapalaj świeczki, jeśli zostało 1 cm wosku

Zabezpiecza to przed przegrzaniem naczynia świecy, co może prowadzić do deformacji lub uszkodzenia powierzchni, na której świeca stoi.

Świeczki z wosku sojowego są nie tylko źródłem pięknego światła, ale także mogą stworzyć relaksujący nastrój. Przestrzegając tych prostych zasad, możesz cieszyć się ich urokami bezpiecznie i bez obaw.